Presenters

First name
Last name
Company
André
Andringa
Boskalis Offshore Energy
Don
Abbey
Woodside Energy
Benjamin
Ahani
Aker Solutions
Carissa
Aitken
National Offshore Petroleum Safety & Environmental Management Authority (NOPSEMA)
Guillaume
Allegret
TechnipFMC
Espen
Amundsen
OceanTeam Fluid Care UK
Abigail
Anderson
Vermillion Oil & Gas
Stephen
Auld
Sonardyne International Ltd
Doug
Austin
James Fisher Defence
Jeff
Baker
Lloyd's Register Energy
Peter
Baker
Wood.
Alex
Bandini-Maeder
NGI
Mark
Beardsley
RPS Metocean
Mathieu
Beaujon
SERIMAX
Sarang
Behere
Curtin Corrosion Engineering Industry Centre
Christian
Bottcher
Woodside Energy Ltd
Adriana
Botto
Wood
Mike
Bowler
Woodside Energy
Noel
Boylan
NGI Perth
Adrian
Boyle
Cathx Group
Olav
Brakstad
ClampON AS
Fraser
Bransby
Fugro AG
Cory
Brooks
Western Advance
Peter
Brownlie
INTECSEA
Steve
Buchan
RPS Metocean
Darren
Burrowes
BlueZone Group
Gregory
Bush
RPS Metocean
Ryan
Carmichael
Royal Australian Navy
Emily
Carmichael
DOF Subsea
Daniel
Carneiro
Wood Group Kenny
Ned
Chapman
BHGE
Fiona
Chow
Woodside Energy
Leong Pei
Chze
Forsys Subsea
Glenn
Cook
Bureau of Meteorology
Noel
Cowley
Neptune Geomatics
Tim
Dallas
Pressure Dynamics International
Steven
Davoren
NALCO Champion
Kevin
Day
Ten Point Interpretation
David
De Lima
Cisco Systems
Giovanni
De Vita
DOF Subsea
Allan
Devlin
Ross
Dinsdale
Blue Ocean Monitoring
Tuan
Do
FMC Technologies
Neil
Douglas
Viper Innovations Ltd
Kate
Downes
Fugro
Alan
Downing
Solartron ISA
Scott
Draper
UWA
Yuriy
Drobyshevski
INTECSEA
Andrew
Duff
Wood Kenny Group
Jeremy
Dunster
NOPSEMA
Ken
Eddy
Fugro Survey Pty. Ltd.
Sarah
Elkhatib
Norwegian Geotechnical Institute (NGI)
Carl
Erbich
Fugro AG
Tore
Erntsen
Proserv UK
Jan-Tore
Ervik
Sensorlink
Stephan
Eyssautier
Subsea 7
Paul
Farquharson
Baker Hughes, a GE Company
Ray
Farrier
(Consultant)
Stephen
Fasham
Sonardyne International Ltd / Atteris Pty Ltd
David
Field
ICON Engineering
Brendon
Fitzgerald
Vanguard Solutions
Fiona
Fitzpatrick
RPS Australia Asia Pacific
Jan
Flynn
Woodside Energy Ltd
Nathan
Formby
GE Digital
Roland
Fricke
Woodside Energy Ltd
Ben
Fu
MacDermid Offshore Solutions
Afton
Galbraith
Subsea Engineering Associates
Gilles
Gardner
2H Offshore
Michael
Garvey
Shell Australia
Christophe
Gaudin
Wave Energy Research Centre
Paul
Georgeson
A60N
Rick
Gillinder
Fugro
Oddbjorn
Gjerde
(SEAR Consultant)
Kevin
Glanville
Proserv
Markus
Glaser
Aalen University
Fiachra
Gleeson
Woodside Energy
Anthony
Gleeson
Sonardyne Asia Pte Ltd
Susan
Gourvanec
UWA
Seamus
Grainger
DOF Subsea Australia
Ian
Grant
Quadrant Energy
John
Grapiglia
Corrosion Control Engineering
Phil
Griffin
London Offshore Consultants (Australia) Pty. Ltd.
Terry
Griffiths
UWA
Steve
Hall
Society for Underwater Technology
Alex
Ham
Wood Group Kenny
Gordon
Hamilton
Fugro GEOS Ltd.
Ross
Hendricks
TechnipFMC
Ron
Hille
Bureau of Meteorology
James
Holbeach
Wood
Paul
Hornsby
Royal Australian Navy
Brendan
Hyland
WFS technologies Ltd
Ahmed
Ibrahim
GE Oil & Gas
Sam
Ingarfield
Fugro AG
Kevin
Ingram
Chevron Australia
Jan
Ingulfsen
Swire Seabed
Eric
Jas
Atteris Pty Ltd, Member representing APGA
Nathan
Jensen
NALCO Champion
Sam
Johns
Castrol Offshore
Niekie
Jooste
WeldNet
Grant
Judson
Australian Maritime Safety Authority
Stephen
Keenlyside
Alcatel-Lucent Submarine Networks
Anthony
Kerr
DOF Subsea Australia
Andrea
Kesterson
Woodside Energy
Loai
Khalayli
Woodside Energy
Peter
King
Australian Maritime College
James
Knipe
Subsea Engineering Associates
Magnus
Komperød
Nexans Norway AS
Stella
Kortekaas
Fugro AS
Ajith
Kumar
FMC Technologies Singapore
Brian
Lamb
Shell Australia
Beniot
Lamoureux
DORIS Engineering Australia
Matt
Lancien
SPEC Pty Ltd.
Andy
Lane
NGI Perth
Céline
Lanoëlle
Atteris
Che Keong
Lee
Kongsberg Maritime
Luca
Letizia
OneSubsea
Julien
Levadoux
OneSubsea
Casper
Lewis
GE Oil & Gas
Michael
Lewis
Proserv Offshore
Adrian
Lim
Rosen Australia
Rodrigo
Lima
Aker Solutions
Liz
Lindahl
Wood
Thomas
Longo
Technip Oceania Pty Ltd
John
Lovas
TechnipFMC
Eldar
Lundanes
TechnipFMC
Lindsay
Lyon
Shark Shield Pty Ltd
Laura
Machuca-Suarez
Curtin University
Harry
Mackay
Woodside Energy
Norman
Mackay
DOF Subsea
Ian
MacLeod
Fremantle Museums & Collections
Sarah
Madrigal
Arup
Carsten
Mahler
OneSubsea
Neil
Manning
3D at Depth
Marius
Martens
INTECSEA
James
Martin
TechnipFMC
Michael
McCarthy
Western Australian Museum
Robert
McCauley
Curtin University
Mark
McKenzie
K2 Technology Pty Ltd
Simon
McManus
MacDermid Offshore Solutions
Mahna
Mehdizadeh
Aker Solutions
Salvatore
Micali
Aker Solutions
Ronan
Michel
Alcatel-Lucent Submarine Networks
Scott
Miller
Fugro Survey Pty Ltd
Richard
Mills
Kongsberg Maritime
Andrew
Mills
Wood
Marcos
Mockel
Shawcor
Iain
Moir
Vanguard Solutions
Svein Eirik
Monge
Emerson Process Management
Julie
Morgan
Woodside Energy Ltd
Glenn
Morrison
AAM Group
Bevan
Morrison
TechnipFMC
Abdul
Mueed
Curtin University
Kevin
Mullen
(Consultant)
Rick
Naude
Applus RTD
Preben
Nielsen
Wood
Nicholas
Nielsen
DNV GL - Oil & Gas
Scott
Norieka
RPS MetOcean Pty Ltd
Dermott
O'Brien
Atteris
Norman
O'Rourke
INTECSEA
Keelan
O’Neill
University of Western Australia
Michael
O’Neill
Fugro
Miles
Parsons
Curtin University
Charitha
Pattiaratchi
University of Western Australia
Drew
Peoples
Chevron Australia
Mark
Perry
Wittenstein Motion Control GmbH
Brett
Phillips
Oceaneering
Francesco
Piasentin
S2V Consulting
Brian
Purvis
Woodside Energy
Aaron
Pushparatnam
Technip Oceania Pty Ltd
Eoghan
Quinn
Advisian New Energy
Colin
Radici
ROSEN
Eirik
Ravnås
Innova AS/ATV 
Joey
Rawson
Bureau of Meteorology
Richard
Rickett
Seatools
Mike
Robinson
FMC Technologies
Toby
Roe
Subcon International Pty Ltd
Greg
Ross
Aker Solutions
John
Rossier
DOF Subsea
Andrea
Rubio
OneSubsea, a Schlumberger company
Sean
Salter
Wood Groupside Energy
Mirel
Sehic
Honeywell
Chris
Selman
Wood Group Kenny
Gunasekaran
Settiyannan
FMC Technologies
Mohsen
Shokri
BHGE
Greg
Smith
C-Kore Systems
Sam
Stainer
UWA
Grahame
Strong
Wood Group Kenny
Damon
Sunderland
Arup
Mark
Sweeney
Fugro Survey Pty Ltd
David
Szczepanski
UWA
Majid
Talebi
Pressure Dynamics
Richard
Talmage
Shark Mitigation Systems Ltd
Laith
Tapper
NGI Perth
Miranda
Taylor
NERA
Erika
Techera
UWA
Liz
Tellier
2H Offshore Engineering
David
Thain
Woodside Energy
Carolyn
Thain
Woodside Energy Ltd
Manish
Tomar
Chevron Australia
Erik
Tran
Technip Oceania Pty Ltd
Edd
Tveit
Sensorlink
Steve
Tyler
Woodside Energy Ltd
Lina
Velosa
Nexxis & Abacco Group
Jack
Vincent
OneSubsea
Peter
Wademan
Wood Groupside Energy
Hema
Wadwa
INTECSEA
William
Wagland
OneSubsea
Lisabeth
Wagner
UWA
David
Walker
Yokogawa Australia Pty Ltd
Alastair
Walker
INTECSEA
Phil
Ward
Technip Oceania Pty Ltd
Brian
Wardlaw
Oceaneering
Martin
Watson
Fugro Survey Pty Ltd
Phil
Wells
Neptune Geomatics
James
Westcott
Engineers Australia WA
James
Whelan
University of Western Australia
David
White
The University of Western Australia
Liam
Widdrington
Siemens Subsea
Christian
Wiebe
2H Offshore Engineering
John
Willcocks
Wood
Duncan
Wilmot
GE Oil & Gas
Ian
Wilson
(Consultant)
Andrew
Woods
Curtin University
Karl
Woods
Wood Groupside Energy
Joel
Woolerson
Si Huai
Yeaw
Aker Solutions
Robin
Yoon
GE Oil & Gas
Hammam
Zeitoun
Wood Group Kenny
Hongjie
Zhou
NGI